EN YENi TEKNİKLE GÖĞÜS KÜÇÜLTME (REDUCTION)

EN YENi TEKNİKLE GÖĞÜS KÜÇÜLTME (REDUCTION)

AZ SKARLI (İZLİ) GÖĞÜS AMELİYATI

GÖĞÜS KÜÇÜLTME / REDUCTION MAMMAPLASTY

ESTETİK problemler dışında sert yağ, boyun ağrısı, sütyen askısına bağlı yara, meme dokusunun yan-alt kısmında yara-kızarıklık yapması nedeniyle bozulan yaşam konforu bu ameliyat gerektiren nedenlerdir.

REDUCTION MAMMAPLASTY

EN YENi TEKNİKLE MEME KÜÇÜLTME operasyonu meme yağ dokusunun, glandüler dokunun ve derinin belirli ölçülerde çıkarılmasıdır. Meme çeşitli nedenlerden dolayı büyük ya da sarkmadır ya da birbirinden farklı büyüklüktedir. ESTETİK problemler dışında sırt ağrısı, boyun ağrısı, sütyen askısına bağlı yara, meme dokusunun yan-alt kısmında yara-kızarıklık yapması nedeniyle bozulan yaşam konforu bu ameliyatı gerektiren nedenlerdir. Meme küçültme ameliyatı her yaşda yapılabilir.

Bu ameliyat yapılmadan önce hazırlık aşamasında ilk olarak doktorla birlikte konuşulması gerekenler;

* Meme gelişme döneminde, hamilelik ve emzirme döneminde hormonların etkisi ile büyür. Doktorunuz büyümenin durmuş olmasını tercih eder.

* Memede daha önce geçirilen operasyon (kansere bağlı da olabilir) ya da enfeksiyon varsa bu rahatsızlıklara bağlı memede eksiklik ve ya tamamen kayıp olabilir ve bu memeyi kabul edilebilir boyuta getirmek ayrıca diğer hastalıksız memede de operasyon planlanarak her iki memenin şekil ve boyut olarak benzer hale getirmek gerekebilir.

 * Mammografi ve meme USG yapılır.

 * Yapılacak operasyona ait TEKNİK yöntem konuşulur. Detaylar birebir yüz-yüze konuştuğumuzda memenin boyutu sarkma seviyesi yol gösterici olacaktır ve yapılacak olan tekniğe karar verilecektir.

Ameliyat öncesi hasta değerlendirilirken memenin omuzdan-meme ucuna kadar olan mesafesi ve şekli, yapılacak ameliyat yöntemini ve yönteme bağlı oluşacak izi belirler. Bu yöntemlerden en yeni ve modern teknik olan ve en sık “Vertikal teknik” denilen yöntem tercih ediyorum ve gerekirse beraberinde “liposuction” uyguluyorum.

Bu teknikte meme ucundan aşağıya uzanan tek bir iz vardır. Skar dokusu kısa olacak ve diğer önemli avantajı yeni oluşacak meme boyutunun küçülecek ve meme alt seviyesi 2 cm kadar yukarı taşınması için eski meme şeklinden farklı daha DİK ve DOLGUN ama sarkık olmayan meme görüntüsü elde edilecektir.

Meme dokusu büyük Morbid Obez dediğimiz hastalarda meme ve çevre dokuda katlantılarla birlikte aşırı yağlanma olduğu için liposakşın şart ve hatta vücut bütününde güzel sonuç elde etmek için koltuk altından sırta doğru liposaşın yapıyorum. Daha sonra meme küçültme ya da sarkıklık giderme (doku çıkarmadan) yani dikleştirme operasyonu yapıyorum. Yanlarda fazlalıklar gittiği için de yağ doku içine gömülü ama dik duramayan meme yerine liposakşın ekleyerek dik meme elde edebiliyorum.

  1. Jesse diyor ki:

    Can I use your phone? inderal retard mitis 80 mg bijwerkingen Charge Claims Capture and
    bula de propranolol 10mg http://www.emedny.org by clicking on the link to the web page below:
    propranolol 120 mg anxiety  It is preferable to provide the full dispensing. The pharmacist should issue a part supply of a

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Konular

Videolar

Video arşivime buradan ulaşabilir, estetik konuları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Adres

Bağdat Cad. Muratoğlu Apt.

No:341 Kat: 4/10 Şaşkınbakkal / İSTANBUL

Haritada Göster

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
International Society of Aesthetic Plastic Surgery