KARIN GERME (ABDOMİNOPLASTY)

Göbek estetiği genellikle hamilelikte sonra kadınların hepsinin kabusu diyebiliriz. Belim vardı artık bel yok sarkan yırtıklarla dolu bir göbek var diyerek başvurur hastalar ve Karın germe ameliyatı (Abdominoplasty) karın estetiği ve göbek estetiği ameliyatları içerisinde en etkili olanıdır. Hamilelik karın bölgesini deforme eder ve göbek estetiği de bozulur. Karın derisi bollaşır ve çatlar; karın duvarını oluşturan kasların arası açılır, gevşer ve karın duvarı öne doğru çıkıklaşır ve şişkinlik oluşur, kabızlık, göbek fıtığıda oluşma sıklığıda az değildir.

Erkekler ise kilo alıp kolay kolay veremediklerinde, ayakkabı bağlamak, yerden bir şey almak mümkün olmadığında dehşet içinde bize başvururlar. Ama erkekler için durum kolay artık ULTRASONİK Liposakşın ile göbeği 2-3 saatte sıfırlarken operasyona gerek kalmadan bir de üstüne KAS’lı vücut görüntüsü oluşturuyoruz..

Karın gerdirme ameliyatı sizin görünüşünüzü ve kendinize güveninizi geliştirecektir ve her zaman idealinizde geliştirdiğiniz görünüme yani ince bel ve hafif genişleyerek daha yuvarlak görünümlü kalçalara ulaşmanızı sağayabilir. Bu ameliyat ile hem İNCE bir BEL’e sahip olurken hem karnınızdaki çatlak derileri yok edebilir, hem de fazla yağlarınızı giderir ve karın duvarınızı tekrar eski gerginliğine kavuşturur. Deri elastikiyetinin kaybı ile birlikte bir miktar yağlanma şikayeti olan daha yaşlı hastalarda da bu ameliyat iyi sonuç vermektedir. Aynı zamanda gelecekte hamile kalmayı düşünen kadınlar ; ameliyat sırasında sıkılaştırılan karın kasları gebelik ile gevşeyebileceğinden, ameliyat olmak için gebelik sonrasını beklemelidirler. Hamilelikte bozulupta bu ameliyat ile düzeltilemeyecek neredeyse hiçbir şey yok gibi. Karın germe ameliyatı hamilelik sonrasında kendi başınıza düzeltmenizin neredeyse imkânsız olduğu bütün bu sorunların hepsini bir seferde çözebilecek tek uygulama. Spor yaparak karın sarkıklığınızı ya da cilt tedavileri uygulayarak çatlaklarınızı ancak bir yere kadar düzeltebilirsiniz.

HAMİLELİK SONRASINDA KARIN VE BEL BÖLGESİNDE OLUŞAN PROBLEMLER: 1. Karın kasları orta hattan kenara doğru kayarak bebeğe yer açmaya çalışıyorlar ama doğumdan sonra tam olarak eski konumlarına dönemiyorlar. Dolayısı ile karın duvarında bir esneklik ve öne doğru, sanki gaz varmış gibi, bir şişkinlik oluşuyor. 2. Ciltte, özellikle alt karında çatlaklar oluşuyor. 3. Bütün bunların üzerine hamilelikte alınan kilolar geliyor. Birçok anne doğumdan sonra eski kilosuna dönemiyor. Vücutta kalan bu fazla kilolar en çok karın bel ve üst bacaklarda birikiyor. Bu yağlanma sonucu sadece göbek deliği ve etrafında değil ve belde ve kasıklarda da sarkma, kırışıklık ve yağlanma birlikte oluyor..

Sonuç olarak KARIN GERME (Abdominoplasty) doğum yapmış ve karın derisinde çatlak dediğimiz yırtılmaları olan hastalar ve göbek üstünde ki deri ileri sarkık olan kişilerde ideal operasyondur..

Ama artık sadece göbek ve bel çevresinde sadece yağlanma şikayeti olan hastalara ULTRASONİK liposakşın yapmaktayız.. ULTRASONİK liposakşın başlığı altındadır.

“KARIN GERME (ABDOMİNOPLASTY)” için hiç yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Konular

Videolar

Video arşivime buradan ulaşabilir, estetik konuları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Adres

Bağdat Cad. Muratoğlu Apt.

No:341 Kat: 4/10 Şaşkınbakkal / İSTANBUL

Haritada Göster

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
International Society of Aesthetic Plastic Surgery