KULAK LOBÜL YIRTIKLARI VE DOĞUMSAL ANOMALİLERİ

*KULAK ANOMALİLERİ
*KULAK LOBÜL YIRTIKLARI

KULAK LOBÜL ANOMALİSİ; DOĞUMSAL YA DA SONRADAN OLABİLİR;
DOĞUMSAL ANOMALİLERİ; KULAĞIN “LOBÜL” DENİLEN KÜPE TAKILAN KISMINDA BULUNAN DEFEKTLERDİR, ÇENTİK-SARKMA-DIŞA DÖNMESİ GİBİ ANOMALİLERİ OLABİLMEKTEDİR. TEDAVİSİ CERRAHİDİR LOKAL ANESTEZİ EŞLİĞİNDE YAPILIR, İŞLEM SONRASI HASTA NORMAL YAŞANTISINA DEVAM EDER, 4-5 GÜN SONRA SÜTÜR ALINIR.
ÇOK SIK GÖRÜLMEKTEDİR. SONRADAN OLUŞAN DEFEKTLERİ TRAVMAYA BAĞLI ŞEKİL BOZUKLUĞU YA DA KÜPEYE BAĞLI YIRTIKLARDIR VE AYNI ZAMANDA LOBÜL BOYUT OLARAK NORMALDEN DAHA UZUN GÖRÜNMEKTEDİR DOLAYISIYLA HOŞ OLMAYAN GÖRÜNTÜYE SEBEP OLMAKTADIR. HER YAŞDA GÖRÜLEBİLİR VE TEDAVİSİ LOKAL ANESTEZİ EŞLİĞİNDE CERRAHİDİR. GENELLİKLE YAPILAN İŞLEMDE HİÇ SKAR (İZ) KALMAZ .
BU SORUNLARDA DAHA ÇÖZÜMSEL YAKLAŞIM OLAN KULAK LOBÜLÜNÜN ÖN VE ARKA BÖLGESİNE “Z” PLASTİLER YAPIYORUM VE BU Z PLASTİLERİ KARŞILIKLI OLARAK KAPATTIĞIMIZ İÇİN GÖRÜNEN BİR SKAR OLMAMAKTADIR, LOBÜL YUVARLAK KAVSİNİ KORUMAKTADIR.

“KULAK LOBÜL YIRTIKLARI VE DOĞUMSAL ANOMALİLERİ” için hiç yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Konular

Videolar

Video arşivime buradan ulaşabilir, estetik konuları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Adres

Bağdat Cad. Muratoğlu Apt.

No:341 Kat: 4/10 Şaşkınbakkal / İSTANBUL

Haritada Göster

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
International Society of Aesthetic Plastic Surgery