Liposuction – Ses Dalgalarıyla YAĞ ALIMI

LIPOSHAPING, LİPOSAKŞIN VAKUMLA YAĞ ALMAK, BODYSCULPTURING

Yağ emerek vücut şekillendirme denebilir kısaca liposakşın için. Artık toplumun çoğunluğu tam bir ameliyat olmadığını 1 cm açılan deliklerden önce sıvı verildiğini sonradan yağların çekildiğini bilmektedir. Kullanım amacı her zaman kontür düzeltmedir ya da meme -karın germe v.b. ameliyatlarda bütünde kontür düzeltmeye yardımcı olmaktır. Defalarca diyet denemiş, diyetisyen-doktor-zayıflama-/-spor salonları aşındırmış sonunda hayata küsmüş ama çevreden telkinler alarak örnekler görerek küçükde olsa bir umudu değerlendirmek için Plastik cerrahın kapısını çalmış; MORBİD OBES VE OBES HASTALARDA YAPTIĞIM LİPOSAKŞINLARIN HASTALARIN ZAYIFLAMA YOLUNDA MOTİVASYONUNU ARTIRDIĞINI VE DAHA AKILLI YOL İZLEYEREK SONUCA KAVUŞTUĞUNU GÖRDÜM….

Liposakşın (liposuction) uygulamaya başlandığı yıllarda; cihazlardaki yetersizlik, deneyim ve teknik yetersizlik kullanılan malzemelerdeki yetersizlik’ten dolayı önemli bir takım sorunlar meydana gelmiştir. Alınan yağ miktarının yerine dışardan yapılması gereken sıvı ile takviyeler yetersiz olduğundan dolayı oluşan sorunlar hatta yağ embolisi sonucunda hayatını kaybeden kişiler de olmuştur. Son yıllarda tıpda gelişmeler ve teknolojik gelişmeler sonucu liposakşın tekniklerinde de gelişmelere neden olmuş ve artık alınan miktarlar artmış, yapılan işlemlerde sonuçlar çok daha üst seviyelerde olmaktadır. Özellikle son 4-5 yılda liposakşın vücut konturlarının düzeltilmesinde vazgeçilmez yöntem haline gelmiş ve alternatif olmaya çalışan yöntemlere karşı üstünlüğünü kanıtlamıştır. Kişinin amacı çok miktarda yağ aldırarak zayıflamaktan ziyade, vücudun belli bölgelerindeki kontur bozukluklarını düzelttirmek ise liposakşın seçilecek en etkili yöntemdir.

Liposakşın’la kaslı bir vücut elde edilir mi?

Artık sporcu kaslı vücudlar Ses dalgaları ile yağ eriten cihazlar ile 1 günde elde edilebiliyor. Ayrıcalıklı ve özel bir yöntem olan Ses dalgası ile yağ eriten ve sıvılaştıran sistem yeni geliştirilmiştir liposakşın ile önceleri çok beklentili gibi gelen ama şimdi başarıyla uygulanan HİGH DEFİNİTİON LİPOSUCTİON yöntemi ile atletik görünümlü sporcu vücudunu elde etmekteyiz. Her kişiye özel kas yapısına göre planlanan çizimle bu çizimlere paralel yapılan Ses dalgası yardımlı liposakşın operasyonu sonrası dergilerde görüp özenilen vücudlara sahip olmak ütopya olmaktan çıktı.

Doğru seçilmiş hastada, güvenli hastane koşullarında, iyi uygulanan teknikle, emniyetli miktarların üstüne çıkılmadıkça önemli riski olmayan bir yöntemdir. Limiti farklı bilimsel kaynaklara göre değişmekle birlikte, genel olarak gerekli koşullar sağlandığında daha fazla miktarlarda da 15 litre yağ alınabilir, bu durumda sıvı elektrolit dengesinin bozulmasını önleyecek, tedbirler alınmalıdır.

  1. gggg diyor ki:

    130 kilodayım 170 boyundayım sadece göbegim var bunun tedavisi ve maddi kısmı ile bilgi veririmisiniz

  2. yyyyyy diyor ki:

    YAPTIRMAK İSTİYORUM AMA KORKUYORUM.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Konular

Videolar

Video arşivime buradan ulaşabilir, estetik konuları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Adres

Bağdat Cad. Muratoğlu Apt.

No:341 Kat: 4/10 Şaşkınbakkal / İSTANBUL

Haritada Göster

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
International Society of Aesthetic Plastic Surgery