GÖĞÜS UCU ESTETİĞİ

Göğüs Ucu Onarımı

Göğüs ucu patolojileri doğuştan ya da sonradan oluşabilen defektlerdir.

 Doğuştan patolojilerinde meme ucu (nipple) ters dönmesi ya da meme kahverengi alanın içine gömülü olması durumudur. Lokal anestezi ile farklı tekniklerle dışa doğru şekillendirilir, normal hayata devam edebilirler ve aynı gün banyo yapabilirler. Nipple’ın aşırı büyüklüğü olabilir nadirde olsa bu şikayetlerde lokal anestezi ile eksizyon yapılır, hemen normal hayata devam edebilirler.

Sonradan oluşan nipple patolojilerinde meme ucu gömülmesi enfeksiyon ve kanser gibi sebeplere bağlı olabilmekte mutlaka tetkiklerle sebep belirlenmelidir. Sonrasında cerrahi düşünülmelidir.

Diğer doğuştan olan nipple patolojisi fazladan meme ucu ve meme dokusunun meme hattı boyunca bulunmasıdır. Hasta için kozmetik görüntü dışında rahatsızlık vermez, bazen giysilerin altında fark edilebilir. Bu şikayette de lokal anestezi ile eksizyon yapılabilir.

Ayrıca kanser gibi nedenlerle meme ile birlikte meme ucu da alınan hastalarda Meme Rekonstrüksiyonu sonrası 2. bir seansda lokal anestezi ile resimleri görülen “CV” flap tekniği ve ya daha farklı tekniklerle de olabilir, fleb ile meme ucu oluşturulur 4-5. gün sütür alınır. Flap uygulanır aynı seansda etrafındaki renkli kısım ise kasıktan alınan deri ile ya da daha sonra tatoo ile oluşturulur.

“GÖĞÜS UCU ESTETİĞİ” için hiç yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Konular

Videolar

Video arşivime buradan ulaşabilir, estetik konuları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Adres

Bağdat Cad. Muratoğlu Apt.

No:341 Kat: 4/10 Şaşkınbakkal / İSTANBUL

Haritada Göster

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
International Society of Aesthetic Plastic Surgery