RADYOFREKANS İLE DERİ ÇATLAK TEDAVİSİ CİLT YENİLEME

RADYOFREKANS İLE DERİ ÇATLAK TEDAVİSİ

DERİ YIRTIK; AMELİYAT İZİ; YANIK İZİ TEDAVİSİ

DERİ SIKILAŞMASI

CİLT YENİLEME

Mikroiğneli Fraksiyonel Radyofrekans cilt çatlağı, cilt yenileme, sarkma, sivilce izi ve yara izlerin de kullanılır. Altın iğne tedavisi olarak da bilinmektedir. Uçdaki mikro iğneler ile üst deri tabakasında küçük delikler açıp cilt altına verilen radyofrekans enerjisi cilt altını 60 dereceye kadar ısıtır.

Bu etkenler ciltte onarım mekanizmalarını harekete geçirerek KOLLOJEN sentezini sağlar. Ciltte sıkılık artar, parlaklık artar, çatlak, akne ve ameliyat izleri ve kırışıklıklar azalır.

Yüze ve vücuda uygulandığı anda hafif kızarıklık olur 10 dk sonra kaybolur, aynı başlığı aynı kişinin hem yüzüne hem vücuduna uygulayabiliyoruz.

Deride sıkılaşma ilk haftalarda başlar erken etkidir bu..

İlerleyen haftalarda gözle görülen ve dokunmakla hissedilen gerginlik ve sıkılık oluşur. Bu iyileşme sıkılaşmada ilerlemenin her aşamada farkında olacaksınız.

Ciltteki ince çizgiler, hafif renk farklılıkları ve ince çatlaklar için bir seans yeterlidir.

Bunların yanında ciltteki yağ dengesizlikleri ortadan kalkar ve ciltte her alanda parlaklık oluşur

İleri deri çatlakları ve derin akne izlerin de bu seanlar 4-6 seans çıkarıldığında beraberinde fraksiyonel lazer ile kombine edildiğin de her seansda deride sıkılaşma ve gençleşme de  ilerleme çevreniz tarafından dahi hissedilir.

İşlem uygulanan bölgeye göre değişir krem ile anestezi sağlayıp yüz için ortalama 30 dk, vücut için değişgenlik göstermekte olup 45-60 dk sürmektedir.

Etkinlik kişiye ve yaşına göre değişmekle birlikte hiç bir zaman işlem öncesi deriye dönüş olmaz…..

Ortalama etki 1-2 yıl sürer, tedaviye aralıklı olarak devam etmek (1.5- 2 yıl sonra tekrar etmek) yeni cildinizle birlikte yaşlanma etkileri size zarar vermeden geçer ve yaşıtlarınıza göre on yıllık farklar atarak gençliğe doğru gerilersiniz…

Bu tedavi deride yırtık (çatlak) olan kişilerde 16-17 yaşından sonra yapılabilmektedir ve etkisi daha hızlı görülmektedir; hatta seanslar daha az gerekmektedir.

PRP veya SOMON-HYALÜRONİK ASİT veya FRAKSİYONEL LAZER ile kombine edildiğinde etki hemen başlamakta; seans sayıları daha az yeterli olmakta, daha uzun süre etkinlik devam etmektedir.

“RADYOFREKANS İLE DERİ ÇATLAK TEDAVİSİ CİLT YENİLEME” için hiç yorum yapılmamış

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Konular

Videolar

Video arşivime buradan ulaşabilir, estetik konuları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Adres

Bağdat Cad. Muratoğlu Apt.

No:341 Kat: 4/10 Şaşkınbakkal / İSTANBUL

Haritada Göster

Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
International Society of Aesthetic Plastic Surgery